چی عیدی بدیم؟

عیدی بدیم…
عیدی دادن سنت خوب و اجدادی ما ایرانی هاست. اینکه چی عیدی بدیم، سوالیه که همیشه ذهن عیدی دهنده رو درگیر میکنه. مخصوصا وقتی که عیدی دهنده یه شرکت باشه. تصور کن مدیر یک شرکت باشی و بخوای برای 1000 تا از مشتریانت شب عید، عیدی بفرستی. عیدی های کلیشه ای مثل سررسید، لیوان، یادداشت، خودکار، کیف پول، جاکارتی و امثال اینها دیگه جذابیتی برای عیدی گیرنده نداره. مخصوصا اینکه اغلب این عیدی ها، اجناس بی کیفیت چینی هستن.
از اونطرف، هموطنان نیازمندی رو داریم که برای خرید یک جفت کفش برای بچه هاشون مستاصلن و شب عیدی، شرمنده روی زن و بچه اشون میشن.
ما گروهی از مدیران شرکتهای IT بفکرمون رسید چطوری میشه هزینه خرید عیدی های بی کیفیت و تکراری شب عید شرکتهامون رو صرف هموطنان نیازمندمون کنیم و در عین حال، به هدفمون که جلب رضایت مشتریامون و تبلیغ برندهامون هست، هم رسیده باشیم.
تا اینکه امسال تصمیم گرفتیم بخشی از هزینه عیدی های کلیشه ای شب عید شرکتمون رو به کارتهای هدیه “عیدی بدیم” تخصیص بدیم. به تعداد لازم از این کارتها خریدیم و برای مشتریامون ارسال کردیم. در واقع مبلغ کارت رو به مشتری هدیه میکنیم تا صرفا و به دلخواد خودش در امور خیریه ای که دوست داره، هزینه کنه.
کارتها غیر قابل خرید و فروش هستن و مبلغ اونو صرفا در کانال تلگرامی mardomanim@ و با استفاده از ربات mardomanim_bot@ میشه استفاده کرد. مهمترین سوالی که اول به ذهنتون میرسه اینه که مشتری شرکت شما چطوری میتونه از این کارتها استفاده کنه؟ اینجا کامل توضیح دادیم…
اما مزایای این کار چیه. اگه شما مدیر شرکتی هستی که میخوای شب عید به مشتریانتون عیدی بدید، برای یکبار هم که شده این روش رو امتحان کن. شاید بپرسی چه فایده ای برای من و شرکتم داره؟ سوال خوبیه.
با خرید این کارتها بعنوان هدیه شب عید شرکتهامون، با یک تیر چند نشون رو میزنی:

  • بجای سررسید و هدایای بی کیفیت چینی، هدیه ای نفیس و ماندگار به مشتریان و دوستان خود تقدیم کردید.
  • وقتی مشتری شرکتتون این کارت رو در ربات استفاده کرد، پیام تبلیغاتی مد نظر شما در کانال برای همه ی اعضاء نمایش داده میشه. بنابراین بعد تبلیغاتی این هدیه بسیار بیشتر از هدایای شخصی مثل سررسیده.
  • صرفا با هزینه های تبلیغاتی شب عید و بدون هزینه اضافی، برای شرکتتون یک مسئولیت اجتماعی ترتیب دادین.
    مشکلات اضطراری و حاد هموطنان نیازمندتون رو حل کردین.
  • در یک کار خداپسندانه مشارکت کردین.
  • مشتریان و دوستان خودتون رو هم به انجام کار خیر تشویق کردین و در ترویج کار خیر پیشقدم شدین.
  • از خروج میلیاردها ریال ارز از کشور بابت جنسای بنجل چینی جلوگیری کردین.

تجربه خیلی جالبیه. برای مشتریاتون هم جذاب و هیجان انگیزه. امتحان کنید.